+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Димитър Топчийски и Рада Колева се класираха за четвъртфиналите на турнир на Тенис Европа в Бургас

За съжаление, други осем българчета отпаднаха на осминафиналите.

Димитър Топчийски при юношите и Рада Колева се класираха четвъртфиналите на сингъл на турнира до 14 г. от първа категория на Тенис Европа в Бургас. Надпреварата се провежда на кортовете на ТК „Авеню". Поставеният под №5 при юношите Димитър Топчийски се наложи с 6:3, 6:0 над Ернандо Баез (Франция). Така в първите си два мача Топчийски загуби само четири гейма.

На четвъртфиналите Димитър ще играе срещу Евгений Кафелников, който е син на легендата на световния тенис – Евгений Кафелников. 50-годишният Кафелников е задно с наследника си на турнира в Бургас. Той е последният играч, който е печелил титла на сингъл и на двойки в един и същи турнир от Големия шлем. Това става през 1996 година на "Ролан Гарос".

Още един бивш голям тенисист Игор Куницин е заедно с наследника си на кортовете на ТК „Авеню". Неговият син Александър Куницин е поставен под №2 в схемата при юношите.

Рада Колева постигна страхотна победа над първата поставена при девойките Дария Билик (Украйна) с 4:6, 7:5, 6:0. В първия си мач българката разгроми с 6:1, 6:1 Анисия Гича (Румъния). За място на полуфиналите Колева ще играя срещу седмата поставена Сара Митевска от Северна Македония.

За съжаление други осем българчета отпаднаха на осминафиналите.

Димитър Топчийски и Владимир Цонков при юношите и Никол Нунева при девойките пък се класираха за полуфиналите в надпреварата на двойки.