+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Ивет Лалова завърши четвърта в Дюселдорф

Ивет Лалова се класира на 4-то място в бягането на 60 метра на големия международен турнир по лека атлетика на закрито в Дюселдорф. Тя записа 7,24 секунди и в двете си бягания, като отново беше най-бързата европейка в дисциплината.

Победителка стана представителката на Кот д'Ивоар Мюрией Ауре със 7,08 секунди само две седмици, след като даде най-доброто време в спринта за сезона от 7,00 секунди. Американката Барбара Пиер, която завърши четвърта на световното първенство в зала преди година, остана втора със 7,12 секунди, а третото място е Шери-Ан Брукс (Ямайка) със 7,20 секунди.

Лалова направи две идентични бягания и в полуфиналната серия постигна същия резултат 7,24 секунди, който обаче там бе достатъчен за второ място. Американката Пиер я победи в полуфинала, като направи първа поправка на личния си рекорд с постижение от 7,16 секунди, което много скоро отново бе подобрено.

Това беше вторият старт за най-добрата българска спринтьорка за годината - в първия бягането на 60 метра в Карлсруе (Германия) преди седмица.