+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Нефтохимик разпиля Странджа (Средец) със 7-0

Нефтохимик домимира през целия мач, като гостите много рядко успяваха да минат в половината на зелените.

Поредна победа записа отборът на Нефтохимик в първенството на АОГ Бургас. Зелените разгромиха Странджа Агрокорн 2022 (Средец) със 7-0 на собствения си стадион в к-с "Изгрев".

Нефтохимик домимира през целия мач, като гостите много рядко успяваха да минат в половината на зелените. Головата сметка откри Илчев още в 5-тата минута с гол с глава. Следващите три гола паднаха в рамките на 5 минути – между 25-тата и 30-тата. Първо роденият през 2007 година Денис Токмак вкара след центриране на Исмаилов, Славов се разписа с глава след корнер, а Атанасов вкара за 4-0 отново след удар с глава. При този резултат завърши първотополувреме.

През втората част старши треньорът Станислав Жеков направи смени, като на терена се появиха няколко от по-младите футболисти в отбора, както и някои възстановени след боледуване играчи. Михаил Мирошник, който пропусна началото на сезона се завърна успешно в официалните мачове с два гола през втората част. Още един гол отбеляза и Токмак и така срещата завърши с разгромното 7-0.

Нефтохимик: Тотев, Илчев, Славов, Николов, Кръстев, Славилов, Станчев, Попов, Токмак, Исмаилов, Атанасов

Голмайстори: Илчев 5′, Токмак 25′,73′ , Славов 28′, Атанасов 30′, Мирошник 48′, 79′.

Спортен комплекс „Нефтохимик“: 85 зрители